Kategorie

Menu

Uživatel

Jaká nafukovací loď je ta pravá?

Odpověď na tuto otázku se může zdát někomu naprosto jasná, ale když jste ještě nepolíbení  vodáci, můžete tápat hned na začátku.

Odpověď na tuto otázku se může zdát někomu naprosto jasná, ale když jste ještě nepolíbení  vodáci, můžete tápat hned na začátku.

Jestli patříte mezi budoucí vodáky, kteří si chtějí pořídit plavidlo pro svá vodní dobrodružství, ale jste zmatení z široké nabídky nafukovacích lodí, pak vám zkusíme v tomto článku přiblížit základní rozdíly v lodích GUMOTEX, jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců nafukovacích člunů. Jedná se o výrobce, který nabízí širokou škálu produktů pro různé účely - od rodinných výletů po adrenalinové zážitky. Představíme vám rozdíly mezi kánoí, kajakem a raftem a vysvětlíme, proč je materiál Nitrilon® tak výjimečný.

Kánoe, kajak a raft: Jaké jsou rozdíly?

V první řadě je důležité pochopit rozdíly mezi těmito třemi typy plavidel.

Kánoe je obecně otevřené plavidlo, které je poháněno jedním nebo více pádlery, kteří pádlují jednoručními pádly. Kánoe poskytuje více místa pro náklad a obvykle je ideální pro delší výlety s větším množstvím vybavení. Přehled nafukovacích kánoí najdeš TADY!

Na druhé straně, kajak je uzavřené plavidlo, kde pádler nebo pádleři sedí s nohama před sebou a pohání kajak pádlem s čepelí na obou koncích. Kajaky jsou obecně rychlejší a obratnější než kánoe, což je činí ideálními pro rychlé vody a adrenalinové sporty. Přehled nafukovacích kajaků najdeš TADY!

Raft je zase větší nafukovací plavidlo, které je ideální pro skupinové výlety, například pro rafting na divoké vodě. Rafty jsou odolné a bezpečné a jsou navrženy tak, aby vydržely náročné podmínky. Přehled raftů najdeš TADY!

Existuje český výrobce nafukovacích lodí

V České republice máme nejvýznamnějšího světového výrobce nafukovacích lodí, který je zaměřený jak na kvalitu svých vyrobených lodí, ale také na šetrnost k životnímu prostředí. Výrobce GUMOTEX je česká firma, která byla založena v roce 1949 a od té doby se stala jedním z lídrů v oboru. Gumotex vyrábí širokou škálu nafukovacích člunů pro různé účely, včetně kajaků, kánoí a raftů. Jako jeden z mála výrobců se dokázal posunout ve vývoji použitého materiálu PVC k vlastnímu, šetrnému, ale přesto velice kvalitnímu a odolnému materiálu Nitrilon®

Výjimečnost materiálu Nitrilon®

Jedním z klíčových faktorů, který odlišuje výrobky Gumotexu od konkurence, je použití speciálního patentovaného řešení materiálu nazývaného Nitrilon® a drop stitch. Propojení materiálu Nitrilon® a drop – stitch technologie je o kaučuku. Kombinuje osvědčené vzduchové válce s výhodami drop-stitch technologie. Materiál má 9 vrstev, je odolný, snadno opravitelný, lehce sbalitelný.

Nitrilon® je kompozitní materiál tvořený třemi vrstvami - dvěma vrstvami pleteného polyesteru a jednou vrstvou speciálního zesíleného neoprénového materiálu s ochrannou vrstvou PVC. Díky své struktuře je tento materiál odolný vůči UV záření, abrazivním vlivům a nárazům. Tyto vlastnosti činí Nitrilon® ideálním materiálem pro výrobu nafukovacích člunů pro extrémní podmínky, jako jsou například divoké řeky nebo mořské pobřeží.

A jak si tedy vybrat v nabídce nafukovacích lodí tu správnou?

Výběr správného plavidla záleží na vašich konkrétních potřebách a očekáváních. Pokud hledáte člun pro rekreační plavby na klidné vodě, může být ideální volbou kánoe nebo kajak od Gumotexu, například modely kajaku Swing nebo Twist, které nabízejí snadné ovládání a stabilitu. Pro rodinné výlety na českých řekách je pak vhodný model kánoe Pálava nebo Baraka.

Pro zkušenější vodáky a vodácké závody jsou k dispozici modely jako Thaya, Pulsar nebo Rush, které nabízejí vysokou rychlost a obratnost.  

Pro výlety na jezeře nebo na moři může být ideální volbou Colorado 450 nebo Ruby XL, které nabízejí dostatek prostoru pro celou rodinu.

Pokud hledáte nafukovací člun pro rybolov, může být Halibut, Ruby XL, nebo Alfonso tou správnou volbou.

Závěrem

Výběr správného člunu pro vaše potřeby je klíčovým krokem k úspěšnému vodáckému zážitku. Díky svým inovativním technologiím a vysoce kvalitním materiálům, jako je Nitrilon®, nabízí Gumotex širokou škálu produktů, které splňují náročné požadavky vodáků. Bez ohledu na to, zda hledáte kánoi pro rodinný výlet, kajak pro adrenalinové zážitky nebo raft pro skupinové sjezdy divokých řek, Gumotex má v nabídce široké spektrum možností.

Jako největší distributor značky GUMOTEX Vám rádi se správným výběrem lodi poradíme, můžete si ji přijet vyzkoušet na přilehlou řeku Svratku, hned vedle naší kamenné prodejny v Brně nebo si loď nejprve půjčit v naší vodácké půjčovně a otestovat, jaký model pro Vás bude ten nejlepší.

Nabízíme také zvýhodněné sety lodí GUMOTEX, kde koupíte veškeré potřebné vybavení na vaší plavbu za zvýhodněnou cenu.

Celé léto se můžes s naším vodáckým centrem Water Element a GUMOTEX zapojit do soutěže o 3 lodě – Pálavu, Solar a Baraku. Přijď na náš Facebook, kde se dozvíš více informací ZDE

 

Fotogalerie

Loading...