Kategorie

Menu

Uživatel

Pojištění na vodu se vyplatí

Minimalizujte rizika a užijte si svou dovolenou na vodě.

B. M. COMPACT – pomůžeme Vám kdekoliv

Minimalizujte rizika a užijte si svou dovolenou na vodě.

B. M. COMPACT – pomůžeme Vám kdekoliv

Pojištění na vodu se vyplatí nejen v zahraničí

 

Poškození zapůjčené lodi, utopené vybavení nebo odřené lokty. To jsou nepříjemnosti, které se mohou přihodit na vodě komukoli. Vodáctví má u nás dlouhou tradici. Přesto, že na vodu každoročně vyráží až 42% Čechů, pojištění uzavírá dle údajů Generali-České pojišťovny jen asi 16% z nás. Přitom tuzemské pojišťovny nabízejí cestovní pojištění, které může právě vodákům na českých i moravských řekách dobře posloužit.  

 

Jak zvolit vhodné pojištění na vodu

Pojišťovny v rámci svých nabídek nabízí připojištění na kajak, raft, jízdu na kánoi a další vodácké sporty. Při výběhu vhodného pojistného produktu je potřeba zohlednit náročnost místa, které jste se rozhodli sjíždět.

Ve světě se používá několik klasifikací, ale u nás se rozšířilo tzv. alpské hodnocení řek. Klidné až mírně proudící řeky byly dříve označovány jako ZWA (stojatá voda jezera, přehrady), ZWB (klidná voda, slabě proudící voda), ZWC (mírně proudící). V současné době se již používá společné označení ZW pro tyto tři stupně. Rychle tekoucí až divoké řeky mají šest stupňů: WW I (lehká), WW II (mírně těžká), WW III (těžká), WW IV (velmi těžká), WW V (mimořádně těžká), WW VI (hranice sjízdnosti).

Podle těchto parametrů třídí pojišťovny produkty mezi rekreační sporty, rizikové sporty případně i sporty vyloučené – nepojistitelné. V rámci České republiky se až na výjimky většina míst vejde do kategorie WW3, které je možné obsáhnout v rámci rizikový sportů. Řeky v zahraničí bývají mnohem náročnější a obtížnější a často tak automaticky spadají mezi rizikové až extrémní sporty dle klasifikace obtížnosti řek a proto je třeba si dobře vybrat pojistitele, který je ochoten toto pojistné riziko pojistit.

 

Vážnější zranění se stávají na raftech

Hrozbu zranění a jeho následků se často podceňuje. V naprosté většině případů jde o lehčí povrchová zranění jako například modřiny nebo odřeniny. Ovšem 13 % vodáků, kteří se někdy zranili, říká, že na vodě přišli ke středně těžkému poranění a u 6 % byl úraz z kategorie těžkých a vyžadoval hospitalizaci. Více úrazů obecně číhá na vodáky, kteří zvolí pro plavbu kánoe. Jde však o lehčí zranění jako jsou odřeniny a zhmoždění. Vážnější zranění paradoxně uváděli ti vodáci, kteří vodu brázdili na raftech.

 

Alkohol je důvod pro zamítnutí pojistného plnění.

Pití alkoholu přiznává více než polovina vodáků. Vodáctví bývá především na českých vodách spojené s požíváním alkoholu, a to nejen v kempech u táboráků, ale i přímo na lodích. Před popíjením alkoholických nápojů však pojišťovny důrazně varují. Pokud bude na vině nehody s následkem poškození majetku či dokonce zranění alkohol, pojistné plnění může být nejenže zkráceno, ale dle míry zavinění dokonce i úplně zamítnuto.

 

Pokud si nejste při výběru vhodného pojištění jisti, nejjednodušší je obrátit se na odborníky.

Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.
Doporučíme a sjednáme nejvhodnější pojištění pro vás.
Pomůžeme s případnou komunikací s pojišťovnou.
 

Adresa a kontakty

B. M. COMPACT, s.r.o.
Veslařská 885 / 206
637 00 Brno-Jundrov
 
+420 547 424 533-4
info@bmcompact.cz
Přejít na web B. M. COMPACT, s.r.o.

 

Loading...