Minimalizujte rizika a užijte si svou dovolenou na vodě.
Minimalizujte rizika a užijte si svou dovolenou na vodě.
Poškození zapůjčené lodi, utopené vybavení nebo odřené lokty. To jsou nepříjemnosti, které se mohou přihodit na vodě komukoli. Vodáctví má u nás dlouhou tradici. Přesto, že na vodu každoročně vyráží až 42% Čechů, pojištění uzavírá dle údajů Generali-České pojišťovny jen asi 16% z nás. Přitom tuzemské pojišťovny nabízejí cestovní pojištění, které může právě vodákům na českých i moravských řekách dobře posloužit.
Pojišťovny v rámci svých nabídek nabízí připojištění na kajak, raft, jízdu na kánoi a další vodácké sporty. Při výběhu vhodného pojistného produktu je potřeba zohlednit náročnost místa, které jste se rozhodli sjíždět.
Ve světě se používá několik klasifikací, ale u nás se rozšířilo tzv. alpské hodnocení řek. Klidné až mírně proudící řeky byly dříve označovány jako ZWA (stojatá voda jezera, přehrady), ZWB (klidná voda, slabě proudící voda), ZWC (mírně proudící). V současné době se již používá společné označení ZW pro tyto tři stupně. Rychle tekoucí až divoké řeky mají šest stupňů: WW I (lehká), WW II (mírně těžká), WW III (těžká), WW IV (velmi těžká), WW V (mimořádně těžká), WW VI (hranice sjízdnosti).
Podle těchto parametrů třídí pojišťovny produkty mezi rekreační sporty, rizikové sporty případně i sporty vyloučené – nepojistitelné. V rámci České republiky se až na výjimky většina míst vejde do kategorie WW3, které je možné obsáhnout v rámci rizikový sportů. Řeky v zahraničí bývají mnohem náročnější a obtížnější a často tak automaticky spadají mezi rizikové až extrémní sporty dle klasifikace obtížnosti řek a proto je třeba si dobře vybrat pojistitele, který je ochoten toto pojistné riziko pojistit.
Hrozbu zranění a jeho následků se často podceňuje. V naprosté většině případů jde o lehčí povrchová zranění jako například modřiny nebo odřeniny. Ovšem 13 % vodáků, kteří se někdy zranili, říká, že na vodě přišli ke středně těžkému poranění a u 6 % byl úraz z kategorie těžkých a vyžadoval hospitalizaci. Více úrazů obecně číhá na vodáky, kteří zvolí pro plavbu kánoe. Jde však o lehčí zranění jako jsou odřeniny a zhmoždění. Vážnější zranění paradoxně uváděli ti vodáci, kteří vodu brázdili na raftech.
Pití alkoholu přiznává více než polovina vodáků. Vodáctví bývá především na českých vodách spojené s požíváním alkoholu, a to nejen v kempech u táboráků, ale i přímo na lodích. Před popíjením alkoholických nápojů však pojišťovny důrazně varují. Pokud bude na vině nehody s následkem poškození majetku či dokonce zranění alkohol, pojistné plnění může být nejenže zkráceno, ale dle míry zavinění dokonce i úplně zamítnuto.
Pokud si nejste při výběru vhodného pojištění jisti, nejjednodušší je obrátit se na odborníky.
Rádi zodpovíme veškeré vaše dotazy.
Doporučíme a sjednáme nejvhodnější pojištění pro vás.
Pomůžeme s případnou komunikací s pojišťovnou.
Adresa a kontakty
B. M. COMPACT, s.r.o.
Veslařská 885 / 206
637 00 Brno-Jundrov
+420 547 424 533-4
info@bmcompact.cz
Přejít na web B. M. COMPACT, s.r.o.
2007-2023 © Water Element, All Rights Reserved, Developed by ViaAurea